Господарські операції між нерезидентом та його представництвом в Україні що з ТЦУ?

Как работает Новая почта на Троицу в 2019 года график работы




Господарські операції між нерезидентом та його представництвом в Україні що з ТЦУ?

Операції між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, що відповідають усім вимогам ст. 39 ПКУ та обсяг яких перевищує 10 млн грн за відповідний звітний рік, визнаються контрольованими

Офіс великих платників податків ДФСУ розповідає, що згідно з пп. 134.1.1 ПКУ об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.



Згідно пп. «ґ» пп. 39.2.1.1 ПКУ контрольованими операціями є господарські операції (у тому числі внутрішньогосподарські розрахунки), що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом, та можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків.

З урахуванням абз. 4 пп. 39.2.1.7 ПКУ, господарські операції, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, визнаються контрольованими, якщо обсяг таких господарських операцій, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий звітний рік.

Водночас, пп. 39.2.1.4 ПКУ визначено, що господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток платника податків, в т.ч. операції, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні.

Крім того, пп. 39.2.1.9 ПКУ передбачає, що обсяг господарських операцій платника податків для цілей абз. 3 та 4 пп. 39.2.1.7 ПКУ обраховується за цінами, які відповідають принципу «витягнутої руки».

Отже, господарські операції, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, що відповідають усім вищезазначеним вимогам та обсяг яких, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий звітний рік визнаються контрольованими.

Зазначені операції мають бути відображені у звіті про контрольовані операції за відповідний звітний рік.

Джерело: mdoffice.com.ua






Основы ВЭД и Бизнес кабинет