Господарські операції між нерезидентом та його представництвом в Україні що з ТЦУ?

Господарські операції між нерезидентом та його представництвом в Україні що з ТЦУ?

Операції між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, що відповідають усім вимогам ст. 39 ПКУ та обсяг яких перевищує 10 млн грн за відповідний звітний рік, визнаються контрольованими

Офіс великих платників податків ДФСУ розповідає, що згідно з пп. 134.1.1 ПКУ об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Згідно пп. «ґ» пп. 39.2.1.1 ПКУ контрольованими операціями є господарські операції (у тому числі внутрішньогосподарські розрахунки), що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом, та можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків.

З урахуванням абз. 4 пп. 39.2.1.7 ПКУ, господарські операції, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, визнаються контрольованими, якщо обсяг таких господарських операцій, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий звітний рік.

Водночас, пп. 39.2.1.4 ПКУ визначено, що господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток платника податків, в т.ч. операції, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні.

Крім того, пп. 39.2.1.9 ПКУ передбачає, що обсяг господарських операцій платника податків для цілей абз. 3 та 4 пп. 39.2.1.7 ПКУ обраховується за цінами, які відповідають принципу «витягнутої руки».

Отже, господарські операції, що здійснюються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, що відповідають усім вищезазначеним вимогам та обсяг яких, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий звітний рік визнаються контрольованими.

Зазначені операції мають бути відображені у звіті про контрольовані операції за відповідний звітний рік.

Джерело: mdoffice.com.ua

Як оподатковувати транспортно експедиційні послуги від нерезидента?

Як оподатковувати транспортно експедиційні послуги від нерезидента?

ДФСУ зазначила, що оплата транспортно-експедиційних послуг нерезиденту є фрахтом, а також навела роз’яснення, як оподатковувати відповідні сплачені суми доходу податком на прибуток

Доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними п. 141.4 ПКУ. Перелік таких доходів визначено пп. 141.4.1 ПКУ.

Відповідальними за утримання та сплату податку у разі виплати доходу нерезиденту є резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті).

Особою, уповноваженою справляти податок та вносити його до бюджету, є резидент, який виплачує такі доходи, незалежно від того, чи є він платником податку, а також суб’єктом спрощеного оподаткування (пп. 141.4.4 ПКУ).

При цьому, з урахуванням пп. «й» пп. 141.4.1 ПКУ не вважаються оподаткованим доходом, отриманим нерезидентом із джерелом їх походження з України, доходи у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту від такого нерезидента (постійного представництва).

Але в цьому ж пп. 141.4.1 ПКУ серед оподаткованих доходів зазначено суму фрахту, який виплачується нерезиденту.

Фрахтом з метою оподаткування вважається винагорода (компенсація), що сплачується за договорами перевезення, найму або піднайму судна або транспортного засобу (їх частин) для перевезення вантажів та пасажирів морськими або повітряними суднами; перевезення вантажів залізничним або автомобільним транспортом (пп. 14.1.260 ПКУ).

Сума фрахту, що сплачується резидентом нерезиденту за договорами фрахту, оподатковується за ставкою 6 відсотків у джерела виплати таких доходів за рахунок цих доходів. При цьому базою для оподаткування є базова ставка такого фрахту.

Базова ставка фрахту – сума фрахту, включаючи витрати з навантаження, розвантаження, перевантаження та складування (схову) товарів, збільшена на суму витрат за рейс судна або іншого транспортного засобу, сплачуваних (відшкодовуваних) фрахтувальником згідно з укладеним договором фрахтування (пп. 14.1.12 ПКУ).

Відповідно до цього, податківці у консультації від 26.04.2019 р. №1851/6/99-99-15-02-02-15/ІПК зазначають, що якщо експедитор здійснює перевезення вантажу із використанням власного транспортного засобу, то послуги з перевезення розглядаються як фрахт. І у разі здійснення виплати винагороди за фрахтування експедитору-нерезиденту, який є юридичною особою, треба сплатити податок на прибуток 6% (якщо інше не передбачено міжнародним договором для застосування звільнення від оподаткування або зменшеної ставки податку на прибуток).

Джерело: mdoffice.com.ua

График работы в Украине Пасха 2019 года и майские праздники

График работы в Украина Пасха 2019 года и майские праздники

График работы в Украине Пасха 2019 года и майские праздники
График работы в Украине Пасха 2019 года и майские праздники

График работы ПриватБанка на праздник Пасхи 2019 года и майские праздники 2019 года

График работы Нова пошта на Пасха 2019 року и майские праздники в Украине 1 мая и 9 мая 2019 года

График работы Ощадбанка на праздники Пасхи 2019 года и майские праздники 2019 года

График работы Нова пошта на Пасха 2019 року и майские праздники в Украине 1 мая и 9 мая 2019 года

График работы Нова пошта на Пасха 2019 року и майские праздники в Украине 1 мая и 9 мая 2019 года

График работы Нова пошта на Пасха 2019 року и майские праздники в Украине 1 мая и 9 мая 2019 года
График работы Нова пошта на Пасха 2019 року и майские праздники в Украине 1 мая и 9 мая 2019 года

Шановні клієнти!

З 27 квітня по 10 травня 2019 року відділення компанії «Нова Пошта» та кур’єрська доставка працюватимуть за таким графіком:

Субота, 27 квітня – відділення і адресна доставка працюють за звичайним графіком роботи в суботу;

Неділя, 28 квітня  – вихідний день;

Понеділок, 29 квітня – відділення і адресна доставка працюють з 9:00 до 16:00;

Вівторок, 30 квітня – відділення і адресна доставка працюють за звичайним графіком суботи;

Середа, 1 травня – відділення і адресна доставка працюють з 09:00 до 16:00;

Четвер, 2 травня – відділення і адресна доставка працюють за звичайним графіком роботи в будній день; 

Середа, 8 травня – відділення і адресна доставка працюють за звичайним графіком роботи в будній день; 

Четвер, 9 травня – відділення і адресна доставка працюють з 09:00 до 16:00;

П’ятниця, 10 травня – відділення і адресна доставка працюють за звичайним графіком роботи в будній день.

Джерело: Нова пошта

Обнародован размер окладов глав Налоговой и Таможенной служб

Обнародован размер окладов глав Налоговой и Таможенной служб

В условиях проведения конкурса на занятие вакантных должностей глав Государственной налоговой и Государственной таможенной служб указано, что должностные оклады глав налоговой и таможенной служб составят 24 тыс. грн. Условия опубликованы на сайте Нацагентства Украины по вопросам госслужбы, пишет ЛигаБизнесИнформ.

Кроме оклада, предусмотрены надбавки, доплаты и премии. В частности за ранг, интенсивность труда и выполнение особо важной работы.

Назначение на должность ограничено пятилетним сроком, если другое не предусмотрено законом, с правом повторного назначения на второй срок или дальнейшего перевода по предложению Комиссии по вопросам высшего корпуса госслужбы на равнозначную или нижестоящую должность в другой государственный орган.

Кандидаты на указанные должности должны, в частности, иметь общий стаж работы не менее семи лет и свободно владеть иностранным языком (английским или французским).

Документы можно подавать до 5 апреля 2019 года. Конкурс назначен на 16 апреля.

Конкурсы предполагают три этапа. Первый — проверка на знание законодательства, владение английским или французским языком. Второй этап — решение ситуативных задач. Третий — собеседование.

20 марта премьер-министр Владимир Гройсман подписал постановление об утверждении положений о Государственной налоговой и Государственной таможенной службах.

В декабре 2018 года правительство решило разделить Государственную фискальную службу (ГФС) на два ведомства. Это одно из требований Международного валютного фонда в рамках действующей программы stand-by.

Источник: МД Оффис.